WWE Türkiye !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiye'nin en kapsamlı Amerikan Güreşi sitesi...

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Owen Hart Trajedisi

2 posters
YazarMesaj
The Texas Rattlesnake
Admin
Admin
The Texas Rattlesnake

Owen Hart Trajedisi Empty
MesajKonu: Owen Hart Trajedisi   Owen Hart Trajedisi Icon_minitimeÇarş. Nis. 21, 2010 5:21 pm

Arkadaşlar çoğumuz Owen Hart'ın başına gelen talihsiz olayı biliyoruz. Ama ben bu olayı fazla merak ettim ve konuyu iyice araştırdım. Knarley.net'den çoğu bilgi buldum. Diğer kaynaklardan da bulduğum bilgileri toparlayarak bu yazıyı hazırladım.

Trajedinin Başlangıcı

Owen 78 ft'den (yaklaşık 24 m) düştü. Ancak düşüşü o kadar hızlı oldu ki saniyede 73 ft (22 m) düştü. Birçok insan Owen Hart'ın düşüş videosunu arıyor. Ben de bu konuda araştırma yaptım. YouTube'a bununla ilgili birkaç video eklenmiş ancak kısa bır süre sonra bu videolar WWE tarafından silinmiş. Sanırım Owen ringin içerisindeyken yapılan müdahalelerle ilgili videolardı bunlar. Daha sonra öğrendim ki Owen düşerken sadece bir kamera kayıttaymış. WWE ise bu videoyu internete yaymamış. Ancak bu videoyu sadece karısı Martha Hart'a izlettikten sonra videoyu tamamen arşivlerden silmiş.

Owen Hart, abisi Bret'in WCW'ya gitmesinden sonra WWE'de yalnız kalmıştı. İlk güreş gimmickine geri dönen Owen Hart, aynı girişi başarılı bir şekilde 1998 Survivor Series'ten önceki Heat programında gerçekleştirdi. Bu giriş stilini WCW güreşçisi Sting'in girişinin biraz komedi versiyonundan esinlenerek yapmışlar. Blue Blazer'ın The Godfather ile yapacağı IC kemeri maçında da bu giriş Owen'a yaptırılmak istenmiş ancak bu giriş başarısız olmuştu. Stadyumdaki görgü tanıklarından bazıları ipin koptuğunu, bazıları da kirişlerin kırıldığını söylemiş. Neyse, esas konuya gelelim.

Owen Hart Trajedisi Owenhartsection221

Owen, merdivenle çatı kirişlerine çıkarak ringe inecekti. Burada bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Owen Hart seyircilerin içerisinde tanınmamak için Blue Blazer kostümünün üstüne sokak kıyafetleri giyerek kirişlere çıkmış. Hatta bu makaleyi yazan kişi onu ilk önce Jeff Jarrett'a benzetmiş. Daha sonra beyaz çizmelerden onun Owen Hart olduğunu anlamış. Owen daha sonra kirişlerin üstünde kıyafetlerini çıkardı sanırım.

Owen Hart Trajedisi Owenhartcurtain

Sonraki resimde yuvarlak içine alınmış yer Owen Hart'ın ringe gönderileceği yer.

Owen Hart Trajedisi Owenhartvideo

Sonraki resimde yine yuvarlak içine alınmış yer Owen'ın bulunduğu yer. Bu fotoğraf Owen düşmeden 3-4 saniye önce çekilmiş bir fotoğraf. Titantron ekranında ise o sırada Blue Blazer'ın Kevin Kelly ile yaptığı röportaj gösteriliyor.

Owen Hart Trajedisi Owenhartalone1

İşte bu fotoğraf Owen Hart'ın düştükten hemen sonraki fotoğrafı. Seyircilere dikkatli bakarsanız kimsenin henüz ne olduğunu anlamamış olduğunu görürsünüz. Hakem Jimmy Kordaris Owen'ın düştüğünü görüyor ve daha sonra Acil Tıbbi Teknisyenleri'ni çağırıyor.

Owen Hart Trajedisi Owenhartrespond2

Bu fotoğrafta çoktan sağlık görevlileri gelmiş ve Owen'a tıbbi müdahalede bulunuyorlar. Bu fotoğrafları çeken kişi fotoğraf makinesindeki filmin bittiğini ve onu değiştirdiğini, bu yüzden fotoğrafları biraz daha geç çektiğini söylemiş. Her neyse, bu sırada canlı yayında bütün çileyi Jim Ross çekiyor. Jerry Lawler, Owen düştükten sonra hemen ringin yanına gitmiş. Kırmızı gömlekli adam da zaten Jerry Lawler. J.R ise canlı yayını biraz daha geciktirmek için araya Blue Blazer'ın Kevin Kelly ile olan bir röportajını koyuyor. Daha doğrusu WWE yayın ekibi yapıyor bunu. Neyse, video bittikten sonra J.R ekranlarda ve trajediyi anlatıyor. Canlı yayında bazen böyle aksiliklerin olabileceğini söylüyor ve Owen Hart'ın başına gelenleri söylüyor. Bu arada arkadaki seyircilerin yaptığı boğaz kesme yani "ölüm" hareketi Owen'ın ne kadar kötü düştüğünü anlatıyor. WWE'nin de yaptığı çok doğru birşey var. O da ringin içini hiç göstermemesi. Yani Owen ringin içindeyken ve görevlilerin ona müdahale etmesi hiçbir zaman ekrana gelmiyor. J.R kameranın karşısında oluyor ve seyircilerin sessizliği gösteriliyor.

Owen Hart Trajedisi Owenhartref2

Bu karede arkadaki hakem Jimmy Kordaris olayın şokuna girmiş ve ellerini başına koymuş. Tabiki bu maç iptal ediliyor. Sıradaki Mixed Tag maçına geçileceği için araya skeç koyuluyor. Böylece araya girilmiş oluyor. Sanırım J.R da ayağa kalkıyor ve olanları gözetliyor. Daha sonra yayına giriliyor ve J.R yine seyircilere bunların senaryonun bir parçası olmadığını anlatıyor. Ve en sonunda Jerry Lawler spiker masasına geliyor ve "Durumu hiç iyi değil." diyor. En sonunda Owen yapılan onca müdahalelerden sonra bir yaşam belirtisi vermiş. Yani müdahalelere tepki vermiş. Belirti verdiği için hemen sedyeye alınıp hastaneye götürülüyor. Götürülürken de seyircilerden alkışlama geliyor. Owen sedyeyle ringin dışına çıkarılıyor ve ambulansla Kansas City'deki en yakın hastaneye götürülüyor. Bu arada Bret Hart'ın "Wrestling with Shadows" adlı CD'sindeki bir kısımda bu olay geçiyor. Owen ringten taşındıktan sonra ringin üstünde kanlar bulunuyordu. Hastaneye getirildikten 15-20 dakika sonra maalesef hayatını kaybediyor. Ama Owen yine de bir süper kahraman olduğunu bize gösteriyor. Çünkü herşeye rağmen ringte ölmeyip bütün gücüyle dayandı. Ancak bütün gücü hastaneye kadar yetti.

Owen Hart Trajedisi Owenhartdistance

Bu da Owen Hart'ın düştüğü yerin yüksekliği. Bu fotoğraf PPV bittikten sonra çekilmiş.

[img]http://homepage.mac.com/knarley/.Pictures/owen/owenss98.jpg[img]

Bu fotoğraf Owen Hart'ın Survivor Series 1998'de çekilmiş başarılı giriş sırasındaki fotoğrafı. Bu fotoğraf Owen ölmeden 6 ay önce çekilmiş.
https://trwwe.yetkinforum.com
Mr. WrestleMania
Twist Of Fate
Twist Of Fate
Mr. WrestleMania

Owen Hart Trajedisi Empty
MesajKonu: Geri: Owen Hart Trajedisi   Owen Hart Trajedisi Icon_minitimeSalı Mayıs 04, 2010 3:13 pm

Owen Hart'ı severdim.
Owen Hart rulz !

Owen Hart Trajedisi
1 sayfadaki 1 sayfası